Senátor a předseda senátní Skupiny přátel Tibetu Přemysl Rabas, krkonošské informační centrum Veselý výlet a náš spolek vás společně zveme na tradiční výstup na Sněžku!

Připojte se k nám a společně dáme jasně najevo, že čínská okupace Tibetu ani jiné porušování lidských práv ve světě nám v České republice nejsou lhostejné.

V sobotu 11. března 2023 v poledne se sejdeme v Peci pod Sněžkou u infocentra Veselý výlet a společně odtud vystoupáme po trase přes Růžohorky a Růžovou horu na vrchol Sněžky, kam dojdeme kolem 15. hodiny. Kdo si netroufne na výstup, může svou tibetskou vlajku vyvézt lanovkou.

Na prošlapané trase k vrcholu bude nejspíš hodně sněhu, dobré boty jsou nutností, nesmeky doporučujeme Ve vrcholové části musíme počítat i se silným větrem a mrazem. Výstup potrvá dvě a půl hodiny. Zpět můžeme z vrcholu nebo při silném větru z Růžové hory sjet lanovkou. Poté posedíme v Peckém pivovaru s ochutnávkou piva Sněžka.

Výstup na Sněžku je každý rok krásným zážitkem a to bez ohledu na počasí, budeme moc rádi, když se k nám přidáte. A vlajku s sebou!