S vlajkou Tibetu okolo České republiky

Přidáno

10. března 2021 si připomínáme smutné 62. výročí krvavě potlačeného tibetského národního povstání a násilné okupace této krásné země. Také Československo zažilo okupaci i nesvobodu a víme, co to znamená. Buďme solidární, dejme najevo, že nám na osudu Tibeťanů záleží.
Každý rok nosíme symbolicky vlajku Tibetu na Sněžku. Letos tam bohužel kvůli pandemii nemůžeme. Přesto jsme se rozhodli smutné výročí připomenout i tentokrát, a chtěli jsme Vás požádat, abyste se k nám přidali. Vezměte si tibetskou vlajku a projděte se s ní kdekoliv venku. Budeme rádi, když nám napíšete, jakou vzdálenost jste ušli, případně kudy a kdy jste šli, a pošlete nám z Vaší cesty fotku. Nezáleží na tom, zda ujdete 200 metrů nebo 20 kilometrů; důležité je ukázat, že Češi Tibet podporují a že nám záleží na svobodě, demokracii a dodržování lidských práv.
Touto akcí navazujeme na pochod tibetského aktivisty a skvělého člověka Tenzina Tsundue, který sám ušel cestu 500 km z Dharamsaly až do Dillí a který bojuje za právo svého národa na svobodu.
Odkaz na tuto akci najdete i na Facebooku
zde: S vlajkou Tibetu okolo ČR
zde: #WalkaMileForTibet

Prosíme nezapomínejte na aktuální pandemii – chraňte sebe i ostatní, dodržujte bezpečné rozestupy a aktuální vládní nařízení.